031-42499195-7

[icon name=”blogger-b” style=”brands” class=”” unprefixed_class=””]

 

09137171896[icon name=”whatsapp” style=”brands” class=”” unprefixed_class=””]

سالن اتاق سازی

پس از تولید قطعات خودروهای سنگین و ارائه به بازارهای داخلی و خارجی و با توجه به افزایش روز افزون تقاضای اتاق کامیون ، در سال 1385 این شرکت اقدام به احداث سالن های مناسب و تجهیز خطوط تولید ، آموزش و جذب نیروهای کارآمد و ارتقاء کیفی محصولات نمود و موفق به ساخت انواع مختلف کامیون (مایتی ، خاور و …) گردید.
این واحد با تکیه بر منابع انسانی کارآمد و شایستگی های فنی و مدیریتی و با هدف پوشش نیاز مشتریان ، قابلیت راه اندازی خطوط جدید را دارا می باشد.
از افتخارات این گروه ، همکاری مشترک با شرکت ایران خودرو دیزل جهت صادرات کامیون های بنز می باشد.

خط تولید رینگ ، باک و تانک باد

از دیگر تولیدات گروه صنعتی قدس نجف آباد می توان به رینگ سه تکه کامیون و همچنین مخازن سوخت گرد و چهارگوش و مخازن باد انواع خودروهای سنگین اشاره کرد ، که در مجموعه ای مجهز با استفاده از ربات های تمام اتوماتیک با مدیریت واحد در حال اجرا می باشد.

سالن مواد اولیه

مدیریت گروه صنعتی قدس با اعتقاد بر نقش حیاتی کیفیت در بقای کل مجموعه و کسب رضایت مشتری ، اقدام به سرمایه گذاری های به موقع و صحیح در جهت تهیه مواد اولیه مورد نیاز می نماید. از این رو سالن مواد اولیه همواره محل نگهداری ورق های فولادی و مواد اولیه این سازمان می باشد.

اصغر قندچی ؛ مردی که می توانست صنعت خودروی ایران را متحول کند.

اصغر قندچی از تاثیرگذارترین مردان صنعتی ایران است کسی که صنعت کامیون سازی ایران را متحول کرد.

بیت ران – الهام زهره وند: اصغر قندچی ، ۷۰ سال پیش شروع به تولید کامیون در ایران کرد. او وقتی دید نمی‌تواند امکانات جاده‌ای ایران را تغییر بدهد دست روی دست نگذاشت و نگفت چون جاده استاندارد نداریم به محرومیت از ماشین‌های خوب روز دنیا محکومیم. ماشین‌های آمریکایی را که برای ویژگی‌های آن کشور ساخته بودند، متناسب با جاده‌های ایران تغییر داد و تحسین تولید‌کننده‌های آمریکایی را برانگیخت.

آنقدر مهم شده بود که از فرودگاه‌های آمریکا با هلی‌کوپتر او را به کارخانه می‌بردند تا ثبت سفارش کند. معروف است در شرایطی که پمپ‌های بنزین در جاده‌های کشور فاصله زیادی از هم داشتند برای حل مشکل سوخت کامیون‌های ماک، باکی با ظرفیت بیشتر روی این خودرو سوار کرد تا دیرتر نیاز به سوخت‌گیری پیدا کنند.

او که استقلال کاری خود را از یک دکان ۹‌متری شروع کرده بود و سال‌ها بعد دو هزار کارگرِ همکار داشت در حالی از کار کنار گذاشته شد که کارخانه ایران‌کاوه را تا ۲۵۰ هزار مترمربع توسعه داده بود. شاید بتوان او را پدر کامیون‌سازی ایران نامید و باید برای همین از او قدر‌دانی کرد. کامیون‌های ساخت او بار اصلی ساخت‌وسازهای پیشرفت کشور را به دوش کشیدند و هنوز با ۷۰ سال سن جاده‌های ایران را زیر پا می‌گذارند.

کمک به ایران دور از ایران کاوه

او که از فرزند خود ایران‌کاوه دور شده بود، اما دیدن ایران زیر هجوم عراق را تاب نیاورد و باز هم از تخصصش و البته از جیبش برای کشور خرج کرد. در این گفت‌وگو با او و کارهای بزرگش آشنا می‌شویم.

این گفت‌وگو در محل گاراژ قدیمی او در خیابان قزوین انجام شده است. گاراژی که تعطیل شده و این روزها وی انگیزه‌ای برای رسیدگی به آن ندارد چراکه از طرف بنیاد از او گرفته شده و امانی در اختیار اوست. ساختمانی که در آن بخشی از تاریخ خودرو ایران ساخته شده است. پیرمردی که باید با او با صدای بلند حرف زد، این روزها خاطراتش را در آن گاراژ قدیمی مرور می‌کند. او می‌داند ساختمان قدیمی و خود‌ساخته‌اش برای او نیست و فقط غصه می‌خورد.

شما یکی از قدیمی‌ترین مردان تاثیر‌گذار در صنعت خودرو ایران هستید. کار خود را چگونه و از کجا آغاز کردید؟

سال ۱۳۴۲ از وزارت صنایع مهندس نیازمند معاون وزارتخانه و مهندس شیرزاد یکی از همکارانِ کارشناس او، دنبال کسی بودند که یک ماشین تولید کند. زیرا شاه آنها را تهدید کرده بود که یا یک ماشین در ایران بسازید یا از وزارتخانه بروید. برای رفع این دردسر پرس‌و‌جو کرده بودند از مکانیکی‌های خیابان قزوین شنیده بودند که «اوس اصغر» روی کامیون‌سازی کار می‌کند.

به همین دلیل این دو نفر آمدند کارخانه من تا من و کارم را ببینند و شاید بتوانم کارشان را راه بیندازم. دیدند که یک شاسی که طول آن بلندتر از حد معمول کامیون‌های ماک است و البته چند قطعه که روی آن نصب شده در کارخانه من وجود دارد. پرسیدند که شما اندازه این شاسی را تغییر دادید و از اندازه اصلی طول آن را بلندتر کردید؟ گفتم بله. به یکدیگر نگاه کردند، خیلی تعجب کرده بودند و بسیار مشتاقانه پرسیدند که چیز دیگری هم می‌سازید؟ گفتم که من اتاق کامیون هم ساخته‌ام. آن موقع کارخانه من چند دهنه داشت؛ در یکی از دهنه‌ها روی شاسی کار می‌کردم، در دهنه دیگر اتاق کامیونی قرار داشت که خودم همه آن را ساخته بودم. با دیدن اتاق واقعاً خوشحال شدند.

قول همکاری دولت که محقق شد

با اشتیاق قطعه‌هایی را که خودم برای کامیون ماک ساخته بودم نگاه کردند و در شرایطی رفتند که احساس رضایت در چهره‌شان دیده می‌شد. بعدها به من گفتند که پس از دیدن کارخانه من و آشنایی با کارهایی که انجام می‌دهیم با وزیر جلسه‌ای داشتند و توضیح دادند که یک نفر در خیابان قزوین بدون کمک هیچ مهندسی و از روی تجربه تغییراتی روی کامیون ماک ایجاد کرده و حتی قطعاتی از آن را می‌سازد. وزیر هم از این ماجرا خوشش آمده بود. چند روز بعد از من دعوت کردند که به وزارتخانه بروم، من هم رفتم.

گفتند که هر اجازه و پروانه‌ای برای تولید کامیون ماک در تعداد بالا بخواهی ما به تو می‌دهیم تا بتوانی به تولید این کامیون سرعت ببخشی. انصافاً همه‌جوره من را حمایت کردند و هیچ مشکلی برای من به وجود نیاوردند. من در کارخانه خود و با کمک همکارانم تقریباً همه بخش‌های ماک را تولید می‌کردم.

فقط موتور و دیفرانسیل کامیون بود که هنوز از آمریکا وارد می‌شد. برای موتور هم درخواست تولید دادم اما به من گفتند چند کارخانه در تبریز هست برو تبریز و با هر کدام که می‌خواهی شریک شو من هم رفتم و چند کارخانه را دیدم و با صاحبان آنها صحبت کردم اما در نهایت نتیجه گرفتم که هیچ کدام از آنها باب کار ما نیست و ما می‌خواستیم خودمان یک موتور به صورت کاملاً مستقل بسازیم. بهترین موتور برای کامیون موتور آمریکایی بود. سرانجام قرار شد خود ما مشغول به ساخت موتور بشویم که انقلاب شد و کار منتفی شد و هیچ وقت موتور را نساختیم.

تجلیل از گروه صنعتی قدس

با حضور وزیر صمت، از گروه صنعتی قدس به عنوان صادرکننده نمونه استان اصفهان در سال 1398 تجلیل شد.

در آیین تجلیل از صادرکنندگان استان اصفهان، با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از 59 صادر کننده نمونه و دو صادر کننده ملی تجلیل شد. این آیین در اتاق بازرگانی اصفهان با حضور صادرکنندگان، صنعتگران و مسئولان استانی و نمایندگان مجلس برگزار شد. گروه صنعتی قدس نجفآباد همچون سال‌های گذشته، به‌عنوان صادرکننده نمونه استان اصفهان در سال 1398 معرفی شد.

صادرات ۸ میلیون دلاری شرکت قدس نجف آباد

مدیرعامل گروه صنعتی قدس نجف‌آباد گفت:”در حال حاضر مشتریان گروه صنعتی قدس نجف‌آباد در ۱۲ کشور حضور دارند و شرکت قدس سالانه ۲۲۰۰ تن محصول، معادل ارزی ۸ میلیون دلار صادرات دارد.”

مهدی جابری مدیرعامل گروه صنعتی قدس نجف‌آباد در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه این شرکت بیش از سه دهه است که سابقه فعالیت دارد، تاکید کرد:”در حال حاضر گروه صنعتی قدس نجف‌آباد به تولید محصولات فلزی خودرو به‌طور ویژه خودروهای سنگین می‌پردازد و پنج شرکت قدس به‌عنوان تولیدکننده انواع اتاق راننده و قطعات کامیون‌های بنز، شرکت بهینه صنعت اصفهان تولیدکننده انواع مخازن  CNGاز ورق لوله، شرکت فولاد رینگ سپاهان تولیدکننده انواع رینگ و مخزن سوخت کامیون، شرکت متین قطعه آسیا تولیدکننده کپسول‌های گاز مایع خانگی و صنعتی و شرکت قالب‌سازی قدس در زمینه ساخت انواع قالب‌های صنعتی با دستگاه‌های تمام مکانیزه را به‌عنوان زیرمجموعه خود دارد.”
به گفته وی، این شرکت توانسته اتاق کامل کامیون‌های بنز، هیوندای، کاپرا و ایسوزو را مطابق استانداردهای روز دنیا تولید کند. همچنین گروه صنعتی قدس نجف‌آباد علاوه بر رفع نیاز بازار داخل به قطعات بدنه کامیون، بخش اعظمی از تولیدات خود را به کشورهای مختلف صادر می‌کند.
جابری با بیان اینکه این گروه صنعتی تاکنون برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است اضافه کرد:”طی ده سال گذشته این شرکت محصولات خود را به بیش از ۱۶ کشور دنیا صادر کرده است و در این مدت ۹ بار صادرکننده نمونه استان اصفهان شده است.”
مدیرعامل گروه صنعتی قدس نجف‌آباد به حضور این گروه در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت:”امسال نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو مانند سال‌های گذشته برگزار شد و گروه صنعتی قدس نجف‌آباد هم در همین راستا در این نمایشگاه حاضر شد. همچنین مهم‌ترین بخش حضور در نمایشگاه‌ها آشنایی با مشتریان و اطلاع‌رسانی به آن‌ها است، به‌طوری‌که این ارتباطات منجر به ایجاد ارتباط و مذاکرات می‌شود. همان‌طور که این شرکت توانسته در سال‌های گذشته نیز از این امر بهره کافی را ببرد و قرارداد‌های مهمی را ثبت کند.”
به گفته جابری، این شرکت یکی از قالب‌سازهای مطرح در سطح کشور است و کلیه مراحل طراحی، ساخت و تکمیل محصولات در مجموعه قالب‌سازی قدس انجام می‌شود. همچنین این شرکت علاوه بر نیازهای مجموعه قدس به‌صورت سفارشی با دیگر شرکت‌ها نیز همکاری دارد.
وی به ساخت سفارشی قطعات توسط گروه صنعتی قدس برای شرکت‌های قالب‌های بزرگ سایپا، مرکز تحقیقات نوآوری سایپا، ایران خودرو دیزل (اپکو) و بهمن دیزل اشاره و تصریح کرد:”ساخت قالب‌های اتاق شیلر به سفارش بهمن دیزل و ساخت قالب‌های اتاق کاپرا برای بهمن موتور از نمونه‌های این همکاری است.”
مدیرعامل گروه صنعتی قدس نجف‌آباد مشکلات انتقال پول، تحریم سوئیفت، تامین نقدینگی و گشایشL/C را از بزرگ‌ترین مشکلات این گروه صنعتی دانست و ابراز امیدواری کرد:”با رفع کامل تحریم‌ها و ارتباط با دنیا این مشکلات نیز رفع شود و رونق اقتصادی بار دیگر به کشور بازگردد.”
وی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه خدمات این شرکت توسط ۴۷ نمایندگی در سطح کشور اشاره کرد و ادامه داد:”مشتریان گروه صنعتی قدس نجف‌آباد در ۱۲ کشور دنیا حضور دارند. همچنین شرکت متین قطعه آسیا به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این گروه صنعتی از ابتدای سال ۹۴ مجوز صادرات را اخذ کرده و در حال حاضر ماهانه ۲۰۰ تن محصول صادرات می‌کند. همچنین شرکت قدس نیز سالانه ۲۲۰۰ تن معادل ۸ میلیون دلار صادرات دارد.”
به گفته جابری، این شرکت بیش از ۷۰۰ نوع محصول تولید می‌کند که کلیه مواد اولیه آن به‌طور کامل از داخل کشور تهیه می‌شود. این در حالی است که وی معتقد است شرایط خاص منطقه و جنگ‌، صادرات این شرکت را تحت‌الشعاع قرار داده و صادرات گروه صنعتی قدس را که پیش از این به کشورهای همسایه بوده به‌سوی کشورهای آفریقایی برده است.
مدیرعامل گروه صنعتی قدس نجف‌آباد با بیان اینکه این گروه از دولت و وزارت صنعت‌، معدن و تجارت درخواست حمایت دارد، گفت:”دولت نباید صرفا به شرکت‌های دولتی و دو خودروساز بزرگ توجه داشته باشد و این انتظار وجود دارد که بخش خصوصی نیز در این میان مورد توجه باشد و معضلات این بخش از اقتصاد هم در نظر گرفته شود. این در حالی است که دولت می‌تواند با اصلاح قوانین به بخش خصوصی کمک شایانی کند.”

آشنایی با کامیون‌های مرسدس بنز

تولید کامیون‌های kurzhauber در سال 1997 میلادی پایان یافت اما در ایران تا چند سال بعد هم ادامه داشت تا به الان که تقریبا به صفر رسیده است اما هنوز هم مدل‌های کارکرده این نوع کامیون طرفدار دارد

سال 1959 میلادی شرکت مرسدس بنز آلمان که با تولید خودروهای لوکس مشهور است برای گسترش خط تولید و فروش محصولات سنگین اقدام به تولید کامیون‌هایی کرد که به نام kurzhauber نام گذاری شد. این کامیون‌ها با آرم بزرگ بنز که در جلویشان خودنمایی می‌کرد به کشورهایی از آمریکای جنوبی، آفریقا و خاورمیانه صادر شد تا به حمل و نقل بار و همینطور در خدمت سازمان آتش‌نشانی قرار بگیرد.

کامیون‌های مرسدس بنز در ایران

شرکت ایران خودرو که قبل از انقلاب به نام گروه صنعتی خاور بود در سال 1338 شمسی برای تولید کامیون تحت لیسانس شرکت معظم مرسدس بنز در تهران تاسیس شد و به ساخت انواع کامیون و کامیونت اقدام کرد. در آن سال‌ها چند مدل از کامیون‌های kurzhauber وارد بازار ایران شد که با استقبال خوب رانندگان ماشین‌های سنگین روبرو شد و بدین ترتیب فروش خاور در کشورمان از سال 1343 آغاز شد و با مونتاژ یک دستگاه کامیون در روز شروع کرد و تا سال‌ها با موفقیت ادامه داد و مدل‌های مختلفی از این نوع کامیون‌ها را تولید و به فروش رساند. طوری این کامیون ها در دل رانندگان ماشین‌های سنگین جا باز کرد که تا امروز هم مدل‌های دست دوم یا دست چندم آن را می‌بینیم که آهسته و پیوسته در جاده‌ها طی طریق می‌کنند و راننده‌ای که به روبرویش زل زده با گوش دادن به موسیقی‌های عامه پسند و آویزان‌هایی که به آینه خاورش وصل کرده و مدام تکان می‌خورند به سوی مقصد دور یا نزدیکش می‌راند. در واقع این صحنه راننده ماشین سنگین با خاوری قدیمی بارها در زندگی‌مان تکرار شده و به هیچ وجه هم کهنه نمی‌شود.

سال‌ها بعد از ورود خاور به ایران، این شرکت در سال  1378 شمسی با ایران خودرو ادغام شد و بدین ترتیب گروه ایران خودرو دیزل تشکیل شد.

تولید کامیون‌های kurzhauber در سال 1997 میلادی پایان یافت اما در ایران تا چند سال بعد هم ادامه داشت تا به الان که تقریبا به صفر رسیده است اما هنوز هم مدل‌های کارکرده این نوع کامیون طرفدار دارد و بسیاری از کسانیکه در سایت دیوار به دنبال کامیون برای خرید و فروش هستند به خرید خاور دست دوم در مدل‌هایی مانند خاور بنز 608 یا سری LK1924 به صورت نقد یا اقساط علاقمندند. ضمن اینکه در این سایت می‌توان لوازم یدکی مدل‌های مختلف کامیون‌های خاور را به صورت دست دوم یا نو با قیمتی مناسب‌تر از فروشگاه‌ها مستقیما از فروشنده خریداری کرد.

یکی از تولیدات موفق ایران خودرو دیزل کامیونت خاور 608 بود که همچنان تولید می‌شود و بیشتر برای حمل مواد غذایی و جا به جایی‌ لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معرفی خاور بنز 608

این کامیونت را اغلب برای حمل اسباب و اثاثیه‌ها یا حمل محصولات غذایی هر روز در خیابان‌ها می‌بینیم. حجم موتور این خاور 3782 سی سی است و حداکثر قدرت موتورش 110 اسب بخار در 2800 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور موتور آن هم 340 نیوتن متر در 1400تا 2000 دور در دقیقه است. استاندارد آلایندگی یورو 2 دارد و دنده‌اش هم دستی است.

باک سوخت این مدل خاور 100 لیتر است و حدودا 79 کیلومتر در ساعت بیشترین سرعتی است که می‌توان با آن در خیابان و جاده رانندگی کرد. این کامیونت دارای ترمز دستی مکانیکی بر روی چرخ‌های عقب و فرمان مکانیکی است و البته کلاج تک صفحه‌ای خشک با عملکرد مکانیکی از معایب این مدل خاور به حساب می‌آید.

Conse ctetur

an image

Lorem superscript dolor subscript amet, consectetuer adipiscing elit, test link. Nullam dignissim convallis est. Quisque aliquam. cite. Nunc iaculis suscipit dui. Nam sit amet sem. Aliquam libero nisi, imperdiet at, tincidunt nec, gravida vehicula, nisl.

Praesent mattis, massa quis luctus fermentum, turpis mi volutpat justo, eu volutpat enim diam eget metus. Maecenas ornare tortor. Donec sed tellus eget sapien fringilla nonummy. NBA Mauris a ante. Continue reading

Lorem ipsum

an-image

Heading 1

Heading 2

Heading 3

Heading 4

Heading 5
Heading 6

Lorem dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Nullam dignissim convallis est. Quisque aliquam. cite. Nunc iaculis suscipit dui. Nam sit amet sem. Aliquam libero nisi, imperdiet at, tincidunt nec, gravida vehicula, nisl.

This stylesheet is going to help so freaking much. Continue reading